Facebook Instagram
Szybki kontakt  660502390
PL EN
  • Ungaro
  • Ungaro
  • Ungaro
  • Ungaro

Ungaro

Nikt nie mógłby opowiedzieć historii Domu Mody Emanuel Ungaro nie rozpoczynając od jego założyciela Emanuela Ungaro.

Od piątego roku życia Emanuel bawił się maszyną do szycia, narzędziem pracy całej rodziny.

To prowincjonalne życia stało się później kluczem do jego przyszłego handlu i wprowadziło go do świata malarstwa i muzyki, wywarło to nań ogromny wpływ w przyszłości.

Podbudowany przez swój wyjątkowy twórczy talent, Emanuel przeprowadził się do Paryża w wieku 22 lat i rozpoczął swoją naukę zawodu pod okiem hiszpańskiego projektanta, Cristobala Balenciagi. Ten okres nauczył go rygoru, perfekcji i nieustającego poszukiwania ideału w ciszy, niezbędnej dla wymagającego, ale hojnego Mistrza.

W 1967, decyduje się przenieść swoje Studio na Avenue Montaigne. Siedziba zarządu i sklep firmowy nadal zajmują ten sam budynek Haussmanian.

Emanuel Ungaro zdobył międzynarodową sławę dzięki niesamowitemu poczuciu koloru i mieszaniu niespodziewanych schematów, czystości swoich kształtów i zuchwałych detali.

Dzisiaj dom Emanuela Ungaro ma nowego właściciela. Jest teraz obecny na wszystkich międzynarodowych rynkach : najpierw podbił całą Europę, kolebkę marki, ale również Stany Zjednoczone, a potem Japonia została opanowana przez styl marki.

Potem pojawiły się dodatki, podstawowe instrumenty rozwoju marki. Kolekcje łączące w sobie kształtność i dbałość o szczegóły kierowane do aktywnych i nowoczesnych mężczyzn nawiązują do tradycji Ungaro.