Facebook Instagram
Szybki kontakt  660502390
PL EN
  • Christian Lacroix
  • Christian Lacroix
  • Christian Lacroix
  • Christian Lacroix

Christian Lacroix

Od stworzenia domu mody w 1987 roku przez LVMH, Christian Lacroix - jego ówczesny Dyrektor Artystyczny, daje fundament dla kolorowego i żywiołowego niepowtarzalnego barokowego stylu, mającego korzenie w miejscu narodzin Christiana – w mieście Arles. Styl inspirowany hiszpańską kulturą, kolorami, innowacyjnymi formami zapożyczonymi z teatru, robi sensację i jest powiewem świeżości w kręgach mody. Szybko jego kreacje, jak, na przykład, spódnica " poof ", zaczynają nosić największe światowe gwiazdy, w tym Madonna, Julianne Moore i Uma Thurman. Kolekcje prezentowane są na całym świecie, a najbardziej wpływowi pisarze chętnie je wspierają.

Dom wystartował z pierwszą kolekcją „ready- to-wear” w 1988 roku. Zawierała ona kody i inspiracje Haute Couture, a wraz z nią wprowadzone zostały perfumy i akcesoria. Otwarcie sklepów wzmocniło i napędziło rozwój marki, a także poszerzyło jej wpływy międzynarodowe.

Kolejne linie z bardziej współczesnych, gotowe do włożenia – Bazar i Christian Lacroix Jeans, były bardziej nastawione na codzienne podejście do mody w połączeniu z dobranymi do nich perfumami.

Dziś, w ramach nowego kierunku artystycznego, już od 2010 roku marka Christian Lacroix jest sprzedawane w ponad 5500 ekskluzywnych outletach na całym świecie. Linia produktów„ready-to-wear” dla mężczyzn, która rozwija się z sukcesem, jest wspierana przez zróżnicowane kolekcje produktów, takich jak wyroby skórzane, zegarki, biżuteria, okulary, apaszki, krawaty i perfumy . Pojawiła się też kolekcja dla domu: wyroby tapicerskie, tapety, poduszki, dywany, porcelana, notesy oraz świece zapachowe.

Marka prezentuje ponadczasowe wartości, co prowadzi do kreacji wspaniałego świata, można go nieskończenie kontunuować, reinterpretować, miksować i kreować.

Marka Christian Lacroix podtrzymuje ponadczasowe wartości, a jednocześnie jest nowoczesna i dynamiczna . Pełną prezentację całej gamy produktów marki Christian Lacroix można znaleźć w sklepie " Mix and Match " na Place Saint Sulpice w Paryżu.