Facebook Instagram
Szybki kontakt  660502390
PL EN
  • Cacharel
  • Cacharel
  • Cacharel
  • Cacharel

Cacharel

Wszystko zaczęło się w 1958 roku, kiedy Jean Bousquet, urodzony w  Nîmes, dopiero co skończywszy szkołę krawiecką, przyjechał do Paryża, aby otworzyć małą firmę szyjącą spodnie dla kobiet.

W marcu 1962 nazwał swoją markę od imienia ptaka Camargue: “Jean Cacharel”. Rok później osiągnął swój pierwszy sukces, kiedy to fotograf Peter Knapp zrobił zdjęcie, teraz już legendarnej, różowej, wykonanej z krepy koszuli, która znalazła się na okładce magazynu Elle. Koszula nazywała się wtedy “le Cacharel”.

Emmanuelle Khan i Corinne Sarrut zostały szybko zatrudnione, aby zaprojektować kolekcje. W 1968, Sarah Moon, jako młoda, nieznana fotograf, spotkała Jeana Bousqueta, co było początkiem szczęśliwej współpracy, wzmocnionej osobą publicysty Roberta Delpire. Te cztery osoby zapoczątkowały markę Cacharel: romantyczną, uwiecznioną przez niezapomniane, poetyckie zdjęcia. Blask bluzek i sukienek Liberty, które pojawiły się pod koniec, lat 60 sprawił, że marka Cacharel stała się wyznacznikiem lat 70.

Gdy Jean Bousquet stworzył pierwsze kolekcje odzieży męskiej, damskiej i dziecięcej, i kiedy otrzymał Oskara za towar eksportowy w 1969, postanowił zróżnicować swoją działalność wchodząc do branży perfumerii:  Anaïs Anaïs to jego pierwsze perfumy. Po dzień dzisiejszy jest to jeden z najlepiej sprzedających się zapachów na świecie; w tym również  Loulou, Noa, Amor Amor and Scarlett. Jego najnowszy zapach wyszedł w tym roku: Amor Amor Forbidden Kiss. Na początku roku 2000, Cacharel dokonał ważnych zmian, by  ponownie odkryć kreatywną energię swoich początków. Utalentowany projektant Clements-Ribeiro pozwolił, aby marka Cacharel wzięła udział w paryskim tygodniu mody, by ponownie odnieść sukces.

Później przyszła kolej na angielskich królów nadruków Eley Kishimoto, by projektować kolekcję domu mody Tronchet przez trzy sezony. W 2009 roku, belgijski projektant Cédric Charlier przez cztery sezony projektował romantyczne kolekcje. W listopadzie roku 2009, Cacharel podpisał kontrakt z włoską grupą AEFFE (Alberta Ferretti, Philosophy, Moschino, Pollini…), po czym Francuski Dom Mody naprawdę otworzył się na rynek międzynarodowy. Teraz Cacharel jest obecny w sieciach sklepów multibranżowych we Francji i na całym świecie (Barneys, Saks, Harvey Nichols, le Printemps...). Nowi projektanci Dawei Sun i Ling Liu prezentują nową wiosenno-letnią kolekcję 2012 powracając do tradycyjnych haseł: świeżość, romantyzm oraz kobiecość.